Günkut Gürşen

Yönetim Kurulu Başkanı

1983 İzmir doğumlu Günkut Gürşen, 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra PricewaterhouseCoopers’da (PwC) finansal denetim bölümünde çalışmaya başladı. Uluslararası muhasebe ve finansal raporlama standartları, sermaye piyasası kurulu prensipleri ve ABD’de kabul görmüş muhasebe prensipleri üzerine deneyim kazandı. Önce PwC’de ardından KPMG Türkiye’de Risk Yönetimi Danışmanı olarak görev yaptıktan sonra kendi danışmanlık firmasını kurdu. Halen İzmir’de sektörlerinin öncüsü iki şirkette bağımsız Yönetim Kurulu üyesi olan Günkut, Ege Bölgesinde pek çok farklı sektörde lider şirketlerle projeler gerçekleştirmektedir.
15 yılı aşkın tecrübesiyle kurumsallaşma, iç denetim, iç kontrol ve risk yönetimi alanlarında aile şirketlerine danışmanlık yapmakta olan Günkut, ayrıca iş süreçlerinin iyileştirilmesi, insan kaynakları danışmanlığı, Turquality ve UR-GE teşvikleri, bilgi teknolojileri (BT) & ERP denetimi ile ilgili geniş deneyime sahiptir.
Eğitim: Dokuz Eylül Üniversitesi, İşletme Fakültesi 2005 Mezunu
Kariyer: Finansal Denetim Uzmanı ve Risk Yönetimi Danışmanı PricewaterhouseCoopers (9 yıl)
Kıdemli Müdür Risk Yönetimi Danışmanlığı Ekibi KPMG Türkiye (2 yıl )
Deneyim: Uluslararası Muhasebe Standartları (UMS) - Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS) - Sermaye Piyasası Kurulu Prensipleri - ABD’de Kabul Görmüş Muhasebe Prensipleri (USGAAP)
Uzmanlık Alanları: Aile şirketleri danışmanlığı, kurumsallaşma, iç denetim, iç kontrol ve risk yönetimi, iş süreçlerinin iyileştirilmesi, İK danışmanlığı, Turquality ve UR-GE teşvikleri, BT & ERP denetimi