Günkut Gürşen

Yönetim Kurulu Başkanı

1983 yılında İzmir’de doğan Günkut Gürşen, 2005 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, İşletme Fakültesi’ni tamamladı.
Günkut Gürşen, profesyonel kariyerine 2005 yılında PricewaterhouseCoopers’da (PwC) başlamıştır. Günkut, profesyonel kariyerinin ilk üç senesinde finansal denetim bölümünde Uluslararası Muhasebe Standartları (UMS), Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (UFRS), Sermaye Piyasası Kurulu Prensipleri ve ABD’de Kabul Görmüş Muhasebe Prensipleri (USGAAP) üzerine deneyim kazandı. Bu deneyimi edindikten sonra, 6 sene boyunca PwC’de Risk Yönetimi Danışmanlığı ekibinde görev yapan Günkut, PwC tecrübesinin akabinde 2 yıl boyunca KPMG Türkiye Risk Yönetimi Danışmanlığı ekibinde Kıdemli Müdür olarak görev yapmıştır.
10 yılı aşkın tecrübe sonrası kendi danışmanlık firmasını kuran Günkut, şu anda Kontrast Danışmanlık’ta Yönetici Ortak olarak görev yapmaktadır.
İzmir ve Ege Bölgesinde pek çok farklı sektörde şirketlerle projeler gerçekleştiren Günkut, mevcut durumda Ekoten Tekstil’de Yönetim Kurulu Başkanı, sektörlerinin öncüsü iki şirkette de bağımsız Yönetim Kurulu üyeliği yapmaktadır.
15 yılı aşkın aile şirketleri danışmanlığı, kurumsallaşma, iç denetim, iç kontrol ve risk yönetimi tecrübesine sahip olan Günkut’un ayrıca iş süreçlerinin iyileştirilmesi, insan kaynakları danışmanlığı, Turquality ve devlet teşvikleri, bilgi teknolojileri (BT) & ERP denetimi ile ilgili geniş deneyimi vardır.