Skip to main content

İnovasyon ile gelişim

Günümüzde endüstriyel liderlik edebilmenin yolu inovasyondan geçiyor. Biz de bu motivasyonla hareket ederek ürünlerimizi sürekli olarak geliştiriyor, en yüksek kalite standartlarını tutturmak için yenilikçi teknolojilerden yararlanıyoruz.

Kullandığımız üstün teknoloji ve sürekli yenilenen üretim hattı makinelerimiz sayesinde hızımız, hizmet anlayışımız ve kalite seçeneklerimizle hazır giyimde Avrupa’nın en çok tercih edilen çözüm ortağıyız.

Çeşitli uygulamalarda kullanılmak üzere ürettiğimiz fonksiyonel ve dayanıklı kumaşların imalat süreçlerinde özel olarak geliştirilmiş örme metodlarından yararlanıyoruz. 13.000 tonluk yıllık üretim kapasitemiz ile moda sektörü için ayda yaklaşık 300 adet yeni kumaş tasarlıyoruz. Her 3 haftada bir yeni kalite kumaşlar ve yılda 2 kez olmak üzere sezon koleksiyonları üretiyoruz. Günde 40 ton örme kumaş üretim kapasitesine sahip 232 örgü makinesi ile faaliyetlerini sürdüren Ekoten, müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek durumdadır.

Gurur duyduğumuz özelliklerimiz:

  • Üstün ürün kalitesi
  • İnovatif teknolojiler
  • Hızlı imalat süresi
  • Teslimat garantisi 
  • Esnek üretim (2-3 hafta içinde)

Hizmet kalitemizle taahhüt ettiklerimiz:

  • Tasarım kabiliyetimizi üretim kapasitemizle birleştirmek
  • Müşterilerimize talep ettikleri kumaşları tedarik etmenin yanında yeni kumaş tasarımları da sunmak 
  • Çevre dostu yöntemlerle üretim yaparak yeni nesillere esin kaynağı olmak 
  • Tekstil mühendisliğinde uzman becerilerimizi kullanarak yeni kumaşlar ve dokular geliştirmek

Örgü

Son teknolojiyle donatılmış örme departmanımız sayesinde üretimde maksimum çeşitlilik, hızlı dönüş kapasitesi ve rekabet gücü yüksek zamanlama ayarı sağlıyoruz. 

Güneş panellerinden elde ettiğimiz elektirik enerjisi ile faaliyet gösteren 232 adet modern örme makinesinden oluşan altyapımızla günde 40 tonluk kumaş üretim kapasitesine sahibiz.

Boya

Otomatik boya ve kimyasal dağıtım sistemi ile güçlendirilmiş boya departmanımız toplam 33  jet boya makinesi ile yılda 14.400 tonun üzerinde üretim yapabilmektedir ve günde 35 tonluk jet boya ve 25 ton pad batch boyama kapasitesine sahiptir. 

İplikten mamul kumaşa tüm üretim süreçlerimiz barkod sistemi ile takip edilebilmekte ve her daim son teknoloji takip edilerek uygulanmaktadır.

Renk Laboratuvarı

DataColour renk ölçüm sistemi ile değerlendirme yapabilen renk laboratuvarımız günlük 700 renk çalışma kapasitesine sahiptir.

Apre

Tüm apre makinelerimiz katman sayacı (course counter),  pyrometer weightex, otomatik gramaj ölçer ve nem kontrol özellikleriyle donatılmıştır. Müşterilerimizin kumaş taleplerini en iyi şekilde karşılayabilmek için nihai ürünlerimiz tek tek kalite kontrolünden geçirildikten sonra otomatik olarak paketlenip sevkiyata hazır hale getirilir. 

8 ram, 2 zincirli kurutma, 2 açık en sanfor, 1 tüp sanfor, 1 karbon, 6 şardon, 1 kesme, 1 süet,  2 özel efekt  ve 19 adet kalite kontrol makineleri ile üretimimize devam etmekteyiz.

Dijital Baskı

Günlük üretim kapasitesi 10.000 metre olan tesisimizde, son teknolojiye sahip yüksek çözünürlüklü dijital baskı makinelerimiz sayesinde sınırsız desen ve esnek renk seçeneği sunuyoruz. 

Pamuk, viskon ve bunların karışımlarına reaktif baskı, naylon kumaşlara da asit baskı uygulayabiliyoruz. Tesisimizde selülozik elyaf ve türevlerine, ayrıca swimwear ve activewear için polyamid kalitelere de baskı yapabiliyoruz.

Müşterilerimizden gelen orijinal modelleri veya dijital ortamda ilettikleri desenleri çalışıp basabildiğimiz gibi yetenekli desinatör kadromuzla müşterilerimizin istekleri doğrultusunda yeni tasarımlar da yapabiliyoruz.

Test Laboratuvarı

Müşteri odaklı hizmet anlayışı temelinde %100 hatasız üretim hedefiyle tüm teknik kumaşlarımızı  şirket bünyesinde bulunan laboratuvarlarımızda test edip belgelendiriyoruz. 

Tespit edilen tüm kusurları en-boy bilgileriyle birlikte veritabanımıza kaydederek yeni siparişlerin risk analizlerinde kullanıyoruz.